نظافت در حالات خشک و مرطوب با دستمال های میکروفایبر

نظافت در حالات خشک و مرطوب با دستمال های میکروفایبر

محصولات میکروفایبر عمدتاً از الیاف میکروفایبر شکسته یا خرد شده ساخته شده اند که از قدرت تمیزکنندگی بالایی در دو حالت خیس و خشک برخوردارند.

نظافت در حالت خیس یا مرطوب با دستمال میکروفایبر

در این حالت از دستمال میکروفایبر در حالت خیس استفاده می کنند. در حقیقت دستمال و محصولات میکروفایبر قدرت جذب آب به مقدار ۷ تا ۸ برابر وزن خود را دارا هستند. به عبارتی یک دستمال ۱۳۰ گرمی میکروفایبر درحدود یک لیتر آب را به خود جذب کرده و در خود نگه می دارد. به این ترتیب محصولات نظافتی میکروفایبر گزینه ای مناسب برای جمع آوری مایعات از روی سطوح وسایل منزل و یا کف و دیوارها هستند. و این در حالیست که آب جذب شده توسط دستمال یا دیگر محصولات میکروفایبر براحتی با فشردن یا چلاندن از آنها خارج می شود. علاوه بر این چون اصولاً این منسوجات از خانواده نایلونها هستند مدت لازم برای خشک شدن کامل آنها هم به مراتب از زمان لازم برای خشک شدن محصولات نخی مشابه کمتر است.

در حالت خیس اگر دستمال مرطوب میکروفایبر یا زمین شوی مرطوب میکروفایبر را روی سطوح آلوده و کثیف حرکت دهیم به سرعت ذرات آلودگی و ناپاکی را از روی سطوح بر می دارد و تقریبا ً هیچ اثری از آلودگی بر روی سطوح باقی نمی گذارد. در زیر مقایسه ای از نحوه تمیز کاری توسط یک محصول میکروفایبر با تمیزکاری توسط محصولی از الیاف پنبه ای و نخی مقایسه شده. می بینیم که الیاف میکروفایبر با توجه به سطح مقطع ستاره ای شکل خود، تمام آثار آلودگی را زدوده و تقریباً هیچ اثری از آن بر روی سطح باقی نمی گذارد، درحالیکه محصولات نخی و پنبه ای  مقدار زیادی باقیمانده بر روی سطح باقی می گذارند.

 نظافت در حالت خشک با دستمال میکروفایبر

در این حالت از محصول میکروفایبر به صورت خشک استفاده می شود که اصطلاحاً به آن گردگیری خشک گفته می شود. با توجه به آنکه ذرات گرد و غبار عمدتاً بار الکتریکی منفی (الکتریسیته ساکن منفی) دارند، دستمالهای میکروفایبر که نایلونی (پلی استر و پلی آمید) بوده و بار الکتریکی مثبت دارند، در حالت خشک به ذرات گرد و غبار می چسبند و دیگر آنها را رها نمی کنند، مگر زمانی که آبکشی شوند. بدین ترتیب بهترین وسیله برای زدودن گردو غبار از روی سطوح در حالت خشک محصولات نظافتی میکروفایبر است. در این حالت احتیاج به هیچ ماده شوینده و تمیزکننده ای مانند اسپری های معمول و یا حتی آب نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *