زدودن لک از لوازم استیل

لکه زدایی از لوازم استیل

ظروف و وسایل استیل یکی از ابزار آلات پر استفاده در آشپزخانه های ایرانی هستند . این وسایل در عین داشتن زیبایی پس از مدتی براقیت و درخشش خود را از دست می دهند . بسیاری از خانم ها از تمیز شدن آنها دلسرد می شوند و آن ها را دور می اندازند یا با ظروف و وسایل از جنس دیگر جایگزین می کنند . در این نوشتار قصد داریم شما را با روش های لکه زدایی از لوازم استیل در منزل آشنا کنیم .

 

تمیز کردن کارد و چنگال استیل

معمولا قاشق ، چنگال ، کارد استیل پس از مدتی استفاده تیره می شوند و آثار لک بر روی آنها باقی می ماند . برای لکه زدایی ازلوازم استیل آنها بایستی در ابتدا با یک دستمال خشک معمولی یا  دستمال میکروفایبر گرد و غبار را از روی سطح آن پاک کنید . و در نهایت با چند قطره مایع ظرف شویی آن را بشویید ، توجه داشته باشید که حجم بیشتر مایع ظرف شویی از روی ظروف پاک نمی شود و به مرور باعث کدر شدن آنها می شود .

پس از شست و شو برای اینکه لکه ی قطرات آب بر روی آنها نماند به کمک یک دستمال خشک که رطوبت را به خوبی جذب کند آنها را خشک کنید ، برای این کار می توانید از دستمال جادویی استفاده کنید . یکی دیگر از موادی که می توانید به کمک آن قاشق ، چنگال و کارد را جلا دهید شیشه پاک کن ، روغن زیتون و روغن بچه می باشد . یک  دستمال نانو  را مرطوب کنید اندکی از روغن را روی آن بریزیر و روی سطح استیل مورد نظر بکشید .

تمیز کردن سینک ظرف شویی

داشتن سینک طرف شویی براق می تواند جلوه ی آشپزخانه ی شما را چندین برابر کند . برای درخشان کردن سینک طرف شویی می توانید از جوش شیرین استفاده کنید . میزان ۲ قاشق جوش شیرین را بر روی سینک مرطوب بریزید و به کمک یک مسواک نرم یا یک اسفنج آن را به تمام نقاط بمالید سپس به اندازه ی چند دقیقه بدان فرصت دهید . مقداری سرکه ی سفید را به درون آب پاش بریزید و بر روی جوش شیرین اسپری کنید. سرکه با جوش شیرین واکنش داده و باعث ایجاد کف می شود و باعث می شود همه ی لکه های موجو بر روی سینک از بین برود . بهتر است ده دقیقه منظر بمانید و سپس آن را با آب بشویید . بهتر است برای تمیز کردن سینک از شوینده های شیمیایی استفاده نکنید چرا که در طولانی مدت باعث خراب شدن آن می شوند .

 

دستمال جادویی

لکه زدایی از قابلمه های استیل

برای اینکه لکه های عمیق بر روی قابلمه های استیل ایجاد نگردد بهتر است آنها را بلافاصله پس از استفاده بشویید و با یک دستمال جادویی خشک کنید .اگر در این صورت لکه های داخل قابلمه از بین نرفت بهتر است مقداری داخل آن آب بریزید و قابلمه را روی اجاق گاز قرار دهید تا آب داخل آن به جوش بیاید . سپس آب را از درون قابلمه خارج کنید و محلول جوش شیرین و مقداری آب را که به حالت خمیری در آمده است با یه دستمال نرم به قسمت هایی که دارای لکه هستند بمالید و قابلمه را آبکشی کنید .

 

لکه زدایی از لوازم استیل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *