تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

نحوه تمیز کردن اجاق  گاز شیشه ای

نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای از معضلات خانم خانه دار محسوب می شود . در این نگاره تلاش داریم تا با استفاده از ابزار مناسب گام های مناسبی در راستای حل این مشکل برداریم .

اگر شما نیز در منزل خود از اجاق گاز شیشه ای استفاده می کنید به احتما زیاد هنگام تمیز کردن آن با چالش هایی مواجه شده اید . حتی در برخی از مواقع به خاطر ترس از کثیف شدن اجا ق گاز از پختن غذاها ی دلخواهتان صرف نظر کرده اید .

در ادامه ی این مطلب با ویچ وایپ همراه باشید تا با نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای با استفاده از دستمال جادویی و به شیوه های دیگر آشنا شوید .

نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

نکات مهم تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

در این قسمت شما را با نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای و نکات کلیدی که باید در هنگام تمیز کردن آن رعایت کنید آشنا می کنیم:

  • در مرحله ی اول و پیش از هر چیزی برای تمیز کردن باید سرشعله ها و میله ها را از روی گاز بردارید و صفحه ی آن را جداگانه تمیز کنید .
  • میله ها و سرشعله ها را در محلول آب ولرم و یک شوینده ( ترجیحا تاید ) قرار دهید تا چربی های آن به طور کامل از بین برود و سپس برای تمیز تر شدن آن را با اسکاج و مایع ظرف شویی بشویید .

 

  • برای از بین بردن لکه های غذا و چربی بر روی صفحه ی شیشه ای می توانید از یک پنبه ی آغشته به الکل استفاده کنید و سپس در مرحله ی آخر آن را با دستمال جادویی تمیز کنید .
  • سعی کنید پس از ایجاد لکه ی چربی آن را بلافاصله به کمک دستمال جادویی و پاک کننده های دیگر تمیز کنید و نگذارید لکه ماندگار و پایدار شود .

 

  • با استفاده از دستمال های میکروفایبر و پاک کننده ها می توانید اجاق گازتان را همچون روز اول کنید .
  • بهترین وسایل برای از بین بردن لک و برق انداختن اجاق گاز شیشه ای استفاده از شوینده ها ، اسکاج و دستمال نانو و دستمال جادویی می باشد .

بهترین مواد برای برق انداختن اجاق گاز شیشه ای

برای از بین بردن لکه های چربی ایجاد شده ناشی از پخت و پز غذا بر روی اجاق گاز شیشه ای دو راه حل کلی وجود دارد : شما می توانید از شوینده هایی که مخصوص پاک کردن لکه ها و برق انداختن سطوح است و به همین منظور تولید شده است استفاده کنید.

به کمک برخی از مواد دیگر و ترکیب آنها محلول هایی را ایجاد کنید تا لکه ها را از بین ببرد .در ادامه شما را با نحوه ی تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای به روش های خانگی و سنتی آشنا می کنیم .

می تواینید از ترکیب سرکه ، مایع ظرفشویی و جوش شیرین استفاده کنید . یکی دیگر از روش ها این است که الک و آب را با یکدیگر ترکیب کنید و بر روی لکه ها اسپری کنید . روش سوم استفاده از نوشابه ی سیاه می باشد پس از استفاده از ترکیبات فوق و از بین رفتن لکه ها بهتر است در مرحله ی آخر به کمک دستمال میکروفایبر یا دستمال جادویی ما بقی لکه ها را نیز از بین ببرید.

شرکت هوراد نماینده رسمی ویچ وایپ در ایران محصولات مختلف با کارایی های مختلفی را عرض می کند که از طریق وب سایت این مجموعه میتوانید با آن ها آشنا شوید .

دستمال نانو 

دستمال جادویی

دستمال میکروفایبر

دستمال جادویی ماشین 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *