نکات طلایی شست و شوی کاغذ دیواری

لکه زدایی از کاغذ دیواری

در این نوشتار قصد داریم روش های سریع و آسان لکه زدایی از کاغذ دیواری را معرفی کنیم.
امروزه کاغذ دیواری ها یکی از محبوب ترین نوع دیوار پوش ها هستند که جای خود را در منازل ایرانی محکم کرده اند. با توجه به اینکه سبک دکوراسیون داخلی به سمت استفاده از رنگ های ملایم نظیر استخوانی ، صورتی ، گلبهی و … تمایل یافته است ، لازم است تا با نکات نگهداری و شست و شوی اشیا رنگ روشن نیز آشنا شوید . رنگ های روشن علاوه بر زیبایی تاثیر فوق العاده ای در روحیه ی افراد ساکن در منزل می گذارند ، اما بسیاری از افراد بخاطر ترس از ایجاد لک بر روی اشیا روشن از خرید آنها خود داری می کنند .

شست و شوی کاغذ دیواری

در صورتی که بر روی کاغذ دیواری شما لکه ایجاد شده است یا بر اثر تجع دوده و گرد و غبار رنگ آن تیره شده است نگران نباشید بهتر است دستمال جادویی را با اندکی آب مرطوب کرده و بر روی کاغذ دیواری ها بکشید ، چنانچه کاغذ دیواری شما ضد آب نیست بهتر است از سابیدن بیش از حد آن جلوگیری نمایید و دستمال را به اندازه ای مرطوب کنید که آب به لایه های زیرین کاغذ دیواری نفوذ نکند .

 

لکه زدایی از کاغذ دیواری

از بین بردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری

برای از بین بردن لکه های چربی از روی کاغذ دیواری ابتدا اضافه ی چربی را به کمک یک دستمال معمولی یا دستمال میکروفایبر تمیز کنید ، سپس با استفاده از گل سفید یا کچ خیاطی و یک مایع شوینده ترکیبی خمیر مانند ساخته و آن را بر روی محل مورد نظر قرار دهید . مدتی زمان دهید تا خمیر خشک شود و آن را با یک فرچه یا برس از محل پاک نمایدد . در صورت از بین نرفتن لک می توانید این کار را چندین بار تکرار نمایید . در انتها ناحیه ی مورد نظر را با یک دستمال نانو  مرطوب تمیز کنید ، در این صورت کاغذ دیواری های شما همچون روز اول خواهد شد .

از بین بردن لکه جوهر از روی کاغذ دیواری

یکی از انواع لکه های رایج که در هنگام لکه زدایی از کاغذ دیواری ، خصوصا برای خانوار هایی که فرزند کوچک دارند دیده می شود  لکه ی جوهر خودکار بر روی کاغذ دیواری است . برای پاک کردن این نوع لک نیز میتوانید از خمیری که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید ، فقط دقط داشته باشید که لکه جوهر پخش نشود در انتها دستمال جادویی نانو را به مقداری آب آغشته کرده و ناحیه ی مذکور را با آن دستمال بکشید .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *