لکه زدایی انواع کف پوش

روش های  لکه زدایی انواع کف پوش

در این نوشتار سعی بر آن داریم که نکات لکه زدایی انواع کف پوش  را برای شما عزیزان معرفی کنیم .

امروزه کف پوش های چوبی ، سرامیک ها جای موکت را گرفته اند ، با توجه به گرایش بیشتر افراد به استفاده از کف پوش های رنگ روشن لزوم دانستن نکات نظافتی اهمیت می یابد . بر روی سرامیک و پارکت ممکن است لکه های مختلفی همچون لکه ی روغن ، غذا و … ایجاد شود . برای داشتن کف خانه ای براق و تمیز در ابتدا بایستی گرد و غبار و آشغال ها را به کمک جارو برقی جمع کنید . بدین گونه لکه ها نیز بهتر نمایان می شوند و راحت تر می توانید آن ها را شناسایی کرده و از بین ببرید . پس از زدودن گرد و غبار بهتر است سطح را یک بار به طور کلی با طی یا دستمال جادویی تمیز کنید تا لکه های سطحی نیز در این مرحله از بین بروند .

 

تمیز کردن انواع کف پوشلکه زدایی از کف پوش چوبی

یکی از محبوب ترین نوع کف پوش ها انواع کف پوش های چوبی هستند ، برای تمیز کردن سطوح چوبی بهتر است از سر مناسب سطوح چوبی استفاده کنید تا خط و خش بر روی آن ایجاد نشود . با استفاده از دستمال میکروفایبر به راحتی می توانید لکه های موجود را پاک کنید . میتوانید در ابتدا با یک دستمال جادویی خشک گرد و غبار را بزدایید و در انتها با یک دستمال جادویی مرطوب که نیاز به هیچ گونه ماده ی شوینده ای ندارد لکه های مختلف رو تمیز کنید .

 

تمیز کردن کف پوش با دستمال جادویی

تمیز کردن انواع کف پوش ها

تی یا دستمال خیسی که خوب چلانده شده باشد گزینه ی مناسبی برای تمیز کردن انواع کف پوش ها می باشد . گاهی اوقات استفاده ی بیش از حد از مواد شوینده باعث باقی ماندن سفیدی و لکه های مختلف بر روی سطوح چوبی می شود به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است از دستمال های نانو که به مواد شوینده احتیاج ندارند استفاده کنید . در صورت مواجهه با چنین لکه هایی می توانید از روغن و یا مواد چرب همچون وازلین استفاده کنید

 

دستمال جادویی

جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی کف پوش

اجسام سنگین نظیر مبل ها ، دکور ، تخت و … به مرور زمان و با فشار به پارکت های چوبی باعث ایجاد خراش و خرابی می شود . پد های نمدی که به عنوان زیر پایه زیر اجسام سنگین قرار می دهند یکی از بهترین روش ها هم برای پیشگیری از ایجاد خط و خش بر روی کف پوش های چوبی هستند و همچنین برای سهولت جا به جایی اجسام سنگین بسیار مناسب می باشد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *