راه کار های تمیز کردن ال سی دی تلوزیون

تمیز کردن ال سی دی تلوزیون

استفاده از مواد شوینده ی شیمیایی نظیر شیشه پاک کن ، پاک کننده سطوح و … برای تمیز کردن ال سی دی تلوزیون کاملا اشتباه است و باعث آسیب رسیدن به صفحه نمایش آن می شود . تلوزیون هایی که دارای صفحه نمایش ال سی دی یا ال ای دی هستند دارای حسگر های بسیار حساسی هستند که برای تمیز کردن آنها باید از دستمال های مخصوص نظیر دستمال جادویی LCD استفاده کرد .

در این مقاله قصد داریم شما را با روش هایی آشنا کنیم که بدون آسیب رساندن به صفحه نمایش آن را تمیز کنید.

 

تمیز کردن ال سی دی تلوزیون

روش های اصولی تمیز کردن تلوزیون

  • هرگز تلوزیونی که روشن است را تمیز نکنید . ابتدا آن را خاموش کنید و پس از آنکه تلوزیون خنک شد . آن را از پریز برق خارج کنید ، سپس آن را تمیز کنید .
  • در گام بعدی گرد و خاک های آن را به کمک یک دستمال خشک ترجیحا دستمال میکروفایبر تمیز کنید . در طی مراحل تمیز کردن صفحه نمایش ال سی دی سعی کنید به صفحه ی تلوزیون فشار نیاورید . برای تهیه ی دستمال جادویی می توانید به سایت ویچ وایپ مراجعه نمایید و از طریق تلفن های تماس مندرج در سایت محصول مورد نظر خود را سفارش دهید .
  • در مرحله ی بعدی پس از بین بردن گرد و خاک ها ، برای پاک کردن لکه های چربی که با دستمال نانو  خشک پاک نشده اند بهتر است دستمال جادویی را اندکی مرطوب کنید . بهتر است برای مرطوب کردن دستمال از آب مقطر استفاده کنید . چرا که آب مقدر املاح ندارد که به صفحه نمایش تلوزیون آسیب برساند .
  • برخی از لکه ها با دستمال مرطوب نیز از بین نمیرود . برای از بین بردن این گونه لکه ها بایستی دستمال میکروفایبر را با محلول سرکه و آب مقطر مرطوب کنید .

 

پاک کردن تلوزیون با دستمال جادویی

نباید های تمیز کردن صفحه نمایش تلوزیون

  • هرگز از دستمال کاغذی برای تمیز کردن ال سی دی تلوزیون استفاده نکنید . استفاده از این دستمال ها به مرور زمان باعث ایجاد خط و خش بر روی تلوزیون می شود .
  • از مواد شوینده ی قوی ، شیشه پاک کن ، الکل برای تمیز کردن صفحه نمایش تلوزیون استفاده نکنید .
  • محلول سرکه و آب مقطر را به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش اسپری نکنید . در ابتدا دستمال جادویی را به آن آغشته کنید و سپس دستمال مرطوب را بر روی صفحه نمایش بکشید .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *