برنامه ریزی روزانه نظافت منزل

برنامه نظافت منزل

در این مقاله در مورد برنامه ریزی دقیق برای نظافت منزل صحبت میکنیم.و راه کارهای فعالیت در محیط خانه با در نظر گرفتن بازدهی بیشتر در هنگام فعالیت را بررسی خواهیم کرد .

هر خانم خانه داری تلاش می کند خانه اش تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. اما باید راهی آسان برای تمیز کردن خانه که وقت گیر هم نباشد، پیدا کرد به گزارش«Readers digest»،هرچه تمیزکاری به دفعات بیشتری تکرار شود، تجمع کثیفی کمتر خواهد بود و کار نظافت را در کوتاه ترین زمان ممکن می توان انجام داد.

تمیزکاری ۱۵ دقیقه ای روزانه

برای یک برنامه تمیزکاری معمولی بیشتر از ۱۵ دقیقه وقت اضافه نیاز ندارید به شرط این که همیشه و مرتب کارهای منزل را انجام داده باشید. داشتن نظم و انظباط در انجام کارهای روزمره نیاز به نظافت را به حداقل میزان ممکن خواهد رساند .

همیشه به موارد زیر توجه داشته باشید .

۱- تخت خواب را مرتب کنید.
۲ – لباس های کثیف را درون سبد قرار دهید. بدون صرف وقت زیادی، تمام اتاق ها را سرکشی کنید و همه وسایل را سرجای خود قرار دهید.
۳ – میز آشپزخانه را دستمال بکشید (دستمال جادویی راه کار مناسبی برای این کار است ) البته میتواند از دستمال میکروفایبر و دستمال نانو در نظافت وسایل منزل به میزان زیادی بهره گرفت .
۴ – ظرف ها را جابه جا کنید.

برنامه ریزی نظافت منزلبرنامه هفتگی نظافت خانه 

شما می توانید برای این کار ۲ تا ۳ ساعت در هفته وقت بگذارید و یا این که در تمام روزهای هفته ۱۵ دقیقه به وقت خود اضافه کنید.یک بار در اتاق حرکت کنید و وسایل را جابه جا کنید.اگر شما برنامه ریزی دقیق برای نظافت منزل داشته باشید هرگز خانه ی شما نامرتب به نظر نخواهد رسید.
اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه:

اگر خانه دوبلکس دارید، ابتدا از بالا شروع کنید. در صورتی که خانه شما یک طبقه است، از کم رفت و آمدترین اتاق شروع کنید.

ابتدا به تمامی اتاق ها سر بزنید و سطل آشغال ها را خالی کنید. به اتاق اول برگردید و تارهای عنکبوت را پاک کنید، پنکه های سقفی، چارچوب های در، قاب های عکس و لامپ ها را گردگیری کنید. (امروزه به دلیل استفاده از دستمال جادویی و دستمال نانو میتوان به میزان زیادی عملیات نظافت را بهبود بخشید . )

فراموش نکنید که امروزه میتوان از دستمال جادویی ماشین برای تمیز کردن خودرو شخصی بهره گرفت که میتواند فرایند شستشو را به میزان زیادی بهبود دهد .

نظافت حمام:
مواد جرم گیر را روی در، دیوار، وان، سینک و کاسه دستشویی بریزید تا اثر خودش را برای از بین بردن میکروب ها برجای بگذارد. دستگیره های در فراموش نشود. پس از استفاده از مواد جرم گیر میتوانید به کمک دستمال نانو آن ها را به طور کامل تمیز کنید .

آشپزخانه:
از بالا شروع کنید، کابینت ها را از سمت بالا به پایین دستمال جادویی نانو بکشید. داخل گاز و مایکروفر را تمیز کنید. وسایل برقی مانند همزن و… که روی میز قرار دارد را دستمال بکشید. در انتها سینک آشپزخانه را تمیز کنید، جارو بکشید و سپس کف آشپزخانه را طی یا دستمال بکشید. در پایان یخچال را مرتب کنید.

نظافت دقیق منزل با دستمال جادویینظافت ماهانه منزل

یک روز تعطیل را برای این کار در نظر بگیرید تا همه کارها را انجام دهید و یا این که کارهای نظافت ماهانه خود را بین روزهای هفته تقسیم کنید.

۱٫ با استفاده از دستمال میکرو فایبر آینه حمام را تمیز کنید.
۲٫قفسه و کشوهای مخصوص سبزی یخچال را بشویید.
۳٫ زیر کوسن های مبل ها را جاروبرقی کنید.
۴٫ یخچال را تمیز کنید.
۵٫سطل های آشغال را شست وشو دهید.

نظافت سالانه منزل

۱۲ برنامه نظافت و تمیزکاری خود را بین ۱۲ ماه سال تقسیم کنید و به مرور انجام دهید، در زیر برنامه ریزی دقیق برای نظافت منزل ارائه شده است :
ماه اول:
کابینت دارو را مرتب کنید و تمامی داروهای تاریخ گذشته را دور بریزید.
ماه دوم:
مکان هایی که دسترسی به آن سخت است مانند پشت گاز، یخچال، لباس شویی، مبلمان و زیر تخت را تمیز کنید.
ماه سوم:
فرش و قالی ها را با دقت تمیز کنید.

ماه چهارم:
پنجره ها را تمیز کنید.
ماه پنجم:
کابینت های آشپزخانه را با دستمال جادویی تمیز کنید.
ماه ششم:
لحاف، روتختی، روبالشتی و پتو را شست وشو دهید.
ماه هفتم:
انباری را مرتب و تمیز کنید.

ماه هشتم:
کمد و کشوهای لباس را مرتب کنید. لباس های اضافه را جدا کنید و به افراد نیازمند هدیه دهید.
ماه نهم:
کمد رخت خواب ها را مرتب و تمیز کنید.
ماه دهم:
یخچال فریزر را یخ زدایی کنید؛ اجاق گاز و فر را تمیز کنید.
ماه یازدهم:
ظروف چینی و غیرچینی را بشویید.
ماه دوازدهم:
تشک ها را در صورت نیاز مرتب و تعمیر کنید، پرده و مبل ها را تمیز کنید.

 

شرکت هوراد ارائه دهنده انواع  مختلف دستمال جادویی ، دستمال میکروفایبر ، دستمال نانو ، دستمال جادویی خودرو ، دستمال جادویی lcd بوده و محصولات و به طور شاخص دستمال ویچ وایپ را در ایران ارائه میکند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *