روش های از بین بردن لکه چربی هود

 از بین بردن لکه چربی هود

در این مقاله قصد داریم با توجه به جنس هود روش های از بین بردن لکه چربی هود را آموزش دهیم . معمولا هود با توجه به اینکه در معرض پخت و پز های مداوم است چربی های مختلفی را به خود جذب می کند و اگر به طور مرتب تمیز نشود پس از مدتی لایه های چربی ماندگار شده و تمیز کردن آنها دشوار می شود . یکی از نکات مهمی که در این مقاله میخواهیم بدانیم اشاره کنیم توجه به جنس هود هنگام تمیز کردن هود می باشد .

اگر جنس هود شما پلاستیکی و وینیلی است ، به کمک آب گرم و صابون به راحتی می توانید چربی ها را پاک کنید . برای هود هایی که مسی یا برنجی هستند باید از لکه زدا ها و شوینده های قوی استفاده کنید . بهتر است محلول مورد نظر را درون مخزن اسپری بپاشید و مواد را روی هود اسپری کنید مدتی زمان بدهید تا مواد شوینده درون چربی ها نفوذ کنند . پس از گذشت ۵ دقیقه به کمک یک دستمال جادویی سطح هود را تمیز کنید .

چربی زدایی از روی هود

یکی از چالش های مهمی که هنگام نظافت آشپزخانه با آن مواجه می شوید و برای اکثر خانم های خانه کاری غذاب آور است نظافت هود آشپزخانه می باشد . مواجه شدن با لایه های چربی که به هیچ عنوان با دستمال مرطوب از بین نمی روند صحنه ای است که هر یک از خانم های خانه حداقل یکبار با آن مواجه شده اند . هود را میتوان به کمک روش های خانگی و یا با استفاده از مواد شیمیایی تمیز کزد . چنانچه میخواهید با روش های خانگی اقدام به لکه زدایی از روی هود کنید سرکه و آبلیموی طبیعی گزینه های مناسبی می باشند . جوش شیرین نیز گزینه ی مناسبی می باشد محلول آب گرمو جوش شیرین تهیه کنید و بر روی قسمت های مورد نظر اسپری کنید ، و در نهایت با یک دستماب میکروفایبر که قدرت جذب خیلی بالایی دارد سطح هود را تمیز کنید .

چنانچه روش های خانگی کارساز نبود بهتر است از مواد شوینده ی قوی همچون پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید ، این مواد شوینده حاوی آنزیم های بسیار قوی هستند که معمولا سخت ترین لکه ها به کمک آنها پاک می شود .

تمیز کردن زیر هود

بیشتر چربی ها و گرد و غبار در ناحیه ی بالای هود قرار میگیرد ، اما اگر تمایل دارید هود آشپزخانه ی شما همچون روز اول برق بزند بهتر است لایه ی زیرین آن را نیز تمیز کنید بر اثر پخت و پز قطرات روغن بر روی لایه ی زیرین هود ریخته و جلوه ی نازیبایی به آن می دهد بنابراین بهتر است با یک دستمال مرطوب و آب گرم به جنگ با این لکه ها بروید .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *